8. Ulusal Artroplasti Kongresinin Ardından

PROF DR. İBRAHİM TUNCAY

KEKCD Yönetim Kurulu Üyesi

8. Artroskopi Kongresi8. Ulusal Artroplasti Kongresi, 17-20 Nisan 2015 tarihleri arasında Belek -Antalya’da 350’ nin üzerindeki bir katılımcıyla gerçekleştirildi. Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği (KEKCD) ilk kez bu kongreye eş dernek olarak katıldı.   17 Nisan Cuma günü Kalça Diz Artroplasti Derneği Başkanı Prof Dr Ömer Faruk Bilgen, Dernek Başkanımız Prof Dr Ahmet Turan Aydın ve TOTBİD Başkanı Prof Dr Sait Ada tarafından yapılan ortak konuşmalarla kongrenin açılışı yapıldı.

Kalça Koruyucu Cerrahi Derneği, 18 Nisan tarihinde iki sabah oturumu ile bilimsel programa katkıda bulundu. İlk toplantı Prof Dr Reha Tandoğan’ın yönettiği 30 dakikalık  olgu tartışması ile gerçekleştirildi. Bu toplantıda FAS ağırlıklı ilginç olgular her iki derneğin belirlediği konuşmacılar tarafından tartışıldı. İkinci oturum ise Prof . Dr. Mümtaz Alparslan tarafından yönetildi. Bu toplantıda pediatrik yaş ve erişkinde kalça koruyucu cerrahi teknikler tartışıldı.

Harvard Üniversitesi’nden Prof Malchau ‘nun da konuk konuşmacı olarak katıldığı kongrede primer ve revizyon diz, kalça artroplasti uygulamaları  paneller, ikili tartışmalar ve olgu tartışmalarıyla derinlemesine ele alındı. 

Kongreden Fotoğraflar

 
Buradasınız: Ana Sayfa ETKİNLİKLER 8. Artroplasti Kongresinin Ardından